Ubytování v Manchesteru Ubytovanie v Manchestri Zakwaterowanie w Manchesterze Szálláslehetőség Manchesterben Alojamiento en Manchester Apmešanās Mančestrā Apgyvendinimas Mančesteryje Accommodation in Manchester Cazare în Manchester Facebook

Služby

Mimo ubytování nabízíme celou škálu doprovodných služeb, které vám podstatně zjednoduší začátek života ve Velke Británii.

MHD

MHDMěstská hromadná doprava je v Manchesteru dražší a proto se vyplatí vyřídit si průkazku na autobusy, MetroLink a příměstské vlaky. Potřebujete pouze fotografii pasového formátu a peníze (záleží na tom,na jak dlouhé období a na co průkazku potřebujete).
Info o cenách a tarifech najdete na www.gmpte.com

Bankovní účet

bankovni ucetÚčet v anglické bance je jednou z nejdůležitějších věci vůbec. Mnoho nově příchozích si otevírá tzv.basic account (základní účet). Tento účet je výhodný pro krátkodobé pobyty,pokud však hodláte setrvat ve Velké Británii déle, zjistíte sami, že je tento typ účtu nevhodný. Basic account neumožňuje vybírat peníze na přepážce banky, dále jsou k tomuto účtu vydávány pouze tzv.cash karty (karty k výběry z bankomatů s denním limitem 200 GBP). Navíc basic account prakticky není možné změnit na efektivnější účet dříve než za 12 měsíců.
Podstatně výhodnější je debit account,který za určitých okolností lze otevřít již od samého počátku. U tohoto účtu lze platit kartou v obchodech,vybírat mimo Velkou Británii,platit např letenky po Internetu,atd. U tohoto typu účtu lze požádat po třech měsících o kreditní kartu. Velice úzce spolupracujeme s HSBC Bank, která patří do skupiny HSBC holdings (největší korporace na světě). Dále úzce spolupracujeme také s bankovním domem LLOYDS TSB.

Nově spolupracujeme s bankou Barclays, jejíž pracovníci otevírají běžné účty 2x týdně přímo v naší kanceláři. K otevřeni bankovního účtu potřebujete s sebou pas a občanský průkaz. V případě, že máte k dispozici pouze jeden z uvedených dokladů, je nutné předložit například výpis vašeho účtu z ČR nebo SR, popřípadě jakýkoliv účet (plyn, elektřina) potvrzující Vaši adresu - stejnou jako máte uvedenou v občanském průkaze.

N.I.number

N.I. numberN.I.number je sloučený systém sociálního a zdravotního pojištění. Je to plastová kartička s osobním číslem, na základě kterého zaměstnavatel hradí povinné odvody ze mzdy. K získání N.I.number je potřeba mít alespoň jednu výplatní pásku od zaměstnavatele z Velké Británie, pas a potvrzení o ubytování. V mnoha případech se stává,že bez N.I.number vás zaměstnavatel nebude chtít zaměstnat. Vysvětlíme vám,jakým způsobem N.I.number získat.
Více informací najdete na www.dwp.gov.uk

WRS

WRSWRS neboli Worker Registration Scheme je regitrace pracovníků z nových členských zemí EU. Každý kdo začne legálně pracovat ve Velké Británii, má ze zákona povinnost registrovat se do 30ti dnů od započetí pracovního poměru.
S vyplněním formuláře Vám pomůžeme.

Výměna českého/slovenského řidičského průkazu

RidicakBritský řidičský průkaz je jeden z nejdůležitějších dokladů,který lze poměrně rychle získat. Proces výměny trvá cca 2 týdny a žádost lze získat na každé poště. K výměnně potřebujete pouze žádost, fotografií pásového formátu, uhrazení úředního poplatku ve výši 38 GBP + poštovné. S britským řidičským průkazem získáváte možnost velmi snadného otevření bankovního účtu nebo možnost získat paušální tarif k mobilnímu telefonu. Bližší informace týkající se výměny řidičských průkazu najdete na stránkách DVLA (britský dopravní inspektoriat)

C.I.S. card

C.I.S. cardC.I.S. card je plastová karta s vaším jménem vydávána Inland Revenue (finanční úřad) a slouží jako nezbytný doklad pro práci ve stavebnictví pro osoby samostatné výdělečně činné (obdoba práce na živnostenský list).

C.S.C.S. card

Tato karta je nutná pro práci ve stavebnictví. Získání této karty předchází úspěšné složení testu.Je nutné si zakoupit knihu s testy, která je k dispozici i v polském jazyce. V tuto chvíli je téměř nemožné získat kvalifikovanou práci ve stavebnictví bez této karty.
Bližší info v anglickém jazyce naleznete na: www.cscs.uk.comVšechny výše uvedené služby poskytujeme našim klientům zcela zdarma.

Chcete se zeptat na podrobnosti?